Óratípusok
Funkcionális tréning, személyre szabva (magánóra)
Ha szükséges, akkor fejleszteni is tudjuk, és biztosítani tudja, hogy a mindennapi életünk során szükséges mozgásokhoz a leghatékonyabban tudjunk reagálni és adaptálódni.
Mitől jobb edzésmódszer, mint a „hagyományos”, általában „csak” izomerősítésre fókuszáló módszerek?
- A funkcionális tréning megkezdése előtt egy alapos állapotfelmérést (funcionális vizsgálatot) készítünk az egyén funkcionális képességeiről (természetes mozgásmintái rendben vannak-e?)
- Ezt egy funkcionális tesztelés követi, melyekre a funkcionális tréning épül (pl. guggolás, kitörés, stb.)
Ez abban segít, hogy az edző és a vendég egyértelműen és tisztán lássa a kiindulási alapot, ez alapján fogalmazhatók meg az edzéscélok, ez lesz a kiindulópontja a személyre szabott edzéstervnek, és ez alapján lehet majd követni a fejlődést.
(A funkcionális vizsgálat és tesztelés olyan átfogó, hogy gyakran egy edzés 60 percébe nem fér bele a teljes folyamat, általában erre két alkalom szükséges). - Az edzések teljes testet átmozgató, több izmot egyszerre dolgoztató gyakorlatokból épülnek fel, amelyek a mindennapi mozgásainkhoz a legjobban hasonlítanak és azok alapját képezik.
- Alkalmas kondicionális (pl.: erő, állóképesség, gyorsaság), koordinációs képesség (pl.egyensúlyozó képesség) és ízületi mozgékonyság (mobilitás) fejlesztésére is.
Kinek ajánlom a funkcionális tréninget? Annak, aki:
- a legkorszerűbb edzéselméleti elvek alapján szeretne edzeni;
- aki nem szeret mások vizslató tekintete mellett edzeni;
- esetleg gátlásos, mert úgy érzi, hogy nem „elég” erős semmilyen csoportos vagy magánórához;
- soha nem sportolt semmit, vagy hosszabb kihagyás után szeretne elkezdeni mozogni, de fogalma sincs arról, hogy hogy is kezdje el;
- hallott már valamit a funkcionális tréningről és kíváncsi, hogy mit is takar ez igazából;
- szeretne tudatosan és okosan edzeni, tehát szeretne fejlődni (erőnlét, állóképesség, gyorsaság, stb. területeken), de mindezt garantáltan sérülésmentesen;
- szereti a változatos és színes órákat, amit nem fog megunni a második héten.
Ha a fentiek közül bármelyik igaz Rád vonatkozóan, akkor a funkcionális tréning magánórát Neked találták ki! Hogy mi is az a funkcionális tréning, azt ezen a linken elolvashatod.
A funkcionális edzések:
- Egyénre szabottak.
- Változatosak és szórakoztatóak. Minden edzés más és nagyon sok féle eszközt fogunk használni: kézisúlyzók, kettlebell, felfüggesztéses eszköz, gumikötél, miniband, csúszókorong, egyensúlyozó párna, medicinlabda, fitt-ball, Agility létra, rezgőbot, Bosu párna)
- Az edzések mindig tudatosan, előre megtervezettek az egyén céljainak megfelelően (ez az egyenletes és stabil fejlődés kulcsa)
- Progresszívak: a terhelést fokozatosan, kis lépésekben emeljük az elért eredmények alapján.
Tehát a funkcionális tréning teljesen más, mint amit korábban megszokhattál és garantáltan nem letudni akarod majd az edzéseket, hanem élvezni fogod a mozgást.
Ha kedvet kaptál, hogy kipróbáld, akkor jelentkezz be hozzánk az első állapotfelmérésre, majd azt követően elkezdhetjük a közös „munkát”.
A funkcionális tréninget Sztrakay Miléna funkcionális tréner tartja, akihez bátran, és bizalommal fordulhattok, hogy segítsen Titeket személyes célkitűzéseitek elérésében. :-)
Sztrakay Miléna, a NemcsakJóga Mozgásstúdió alapítója és vezetője
Funkcionális tréner, Fitness instruktor
Szeretettel várlak, ha szeretnéd új dimenzióban kipróbálni a mozgást akkor is, ha rendszresen sportolsz valamit és akkor is, ha korábban mindig úgy gondoltad, hogy az csak valami szükséges rossz, amit muszáj csinálni.
Itt csak mi ketten leszünk, megbeszéljük a céljaidat, készítünk egy állapotfelmérést és elindulunk a céljaid felé vezető közös úton.
Ha ketten jönnétek páros edzésre is van lehetőség.
Funkcionális tréning magánórára email-ben info@nemcsakjoga.hu vagy telefonon 06-20/9826-822 számon tudsz bejelentkezni.
Várlak szeretettel:
Sztrakay Miléna